01
02
03
04
Kambarių skaičius?
Butas
Kontaktiniai duomenys

Naujienos

Patikrinkite rinkos naujienas

Būsto paskola jaunoms šeimoms. Klaipėdiečiai – vieni aktyviausių

Būsto paskola jaunoms šeimoms. Klaipėdiečiai - vieni aktyviausių

Ne paslaptis, jog dabartiniu metu, nekilnojamojo turto rinka yra pasiekusi tikrą bumą – parduodama rekordiškai daug butų palyginus su praeitu dešimtmečiu.

Nors tiek bankai, tiek NT rinkos ekspertai artimiausiu metu prognozuoja rinkos “atvėsimą”, kainų stagnaciją ar net nedidelį smukimą, nemažai daliai žmonių būsto atnaujinimas gali pasirodyti kaip per didelė prabanga.

Tai ypač aktualu jaunosioms šeimoms kurios dar neturi sukaupusios daug santaupų ir negali sau leisti didelės finansinės laisvės.

Džiugi žinia ta, jog nuo 2018 metų Kovo 28 dienos, priimtas seimo įstatymas dėl lengvatinės paramos būtent ir skirtas padėti šeimoms norinčioms įsigyti savo pirmus namus. Šiame straipsnyje aptarsime šios paskolos gavimo galimybes jaunoms šeimoms Lietuvoje. Atnaujinta būstų paskolos programa gali padengti nuo 10 iki 20 proc. būsto sumos.

Jei ieškote butų variantų Klaipėdos mieste – spauskite čia>>

Jaunų šeimų paramos įstatymas – pagrindiniai aspektai

Pastarasis nuosprendis, tiksliau, jo atnaujinimas, dar nuo 2015 metų gyvuojančios vadinamosios, trijų metų būsto paskolos paramos programos tęsinys.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nutarimu, programą nuspręsta atnaujinti 2018-2020m. laikotarpiui.

Jaunos šeimos norinčios gauti būsto kreditą dalinai kompensuojamą valstybės gali rinktis iš šių bankų bei kredito įstaigų:

Paskolas jaunoms šeimoms teikiantys bankai

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pagal šią programą suderino sąlygas su šiais bankais:

 • AB „SEB bankas“
 • „Luminor Bank“
 • AB„Swedbank“, AB

Nebankinės įstaigos turinčios teisė teikti dalinai kompensuotą paskolą

Jei gavėjas pageidauja, šiuo klausimu galima kreiptis ir į nebankines finansų institucijas. Tai labiau aktualu rajonų gyventojams  gyventantiems atokiau nuo didžiųjų miestų, neturintiems galimybės kreiptis į didžiuosius bankus.

Paskolas teikia šios institucijos:

 • Akademinė kredito unija (gali teikti kreditus – Kauno m., Kauno r., Kaišiadorių r.)
 • Anykščių kredito unija (gali teikti kreditus – Anykščių r., Panevėžio r., Utenos r., Kupiškio r., Rokiškio r., Ukmergės r., Molėtų r.)
 • Aukštaitijos kredito unija (gali teikti kreditus – Panevėžio m., Panevėžio r.)
 • Centro kredito unija (gali teikti kreditus – Kauno m., Kauno r., Kaišiadorių r.)
 • Grigiškių kredito unija (gali teikti kreditus – Vilniaus m., Vilniaus r., Trakų r.)
 • Kredito unija „Tikroji viltis“ (gali teikti kreditus – Akmenės r. ,Joniškio r., Mažeikių r., Šiaulių r., Telšių r.)
 • Kretingos kredito unija (gali teikti kreditus – Kretingos r., Skuodo r., Klaipėdos r., Plungės r., Palangos m.)
 • Panevėžio kredito unija (gali teikti kreditus – Panevėžio m., Panevėžio r., Pakruojo r., Pasvalio r., Biržų r.,Kupiškio r., Anykščių r., Ukmergės r., Kėdainių r., Radviliškio r.)
 • Sedos kredito unija (gali teikti kreditus – Mažeikių r., Naujosios Akmenės r., Skuodo r., Plungės r.)
 • Šilutės kredito unija (gali teikti kreditus – Šilutės r., Neringos sav., Klaipėdos r., Šilalės r., Tauragės r., Pagėgių sav.)

Paskolos gavimo sąlygos. Kokius reikalavimus turi atitikti asmenys?

 • Asmenys be globėjų – Buvę ar esantys be tėvų (globėjų) rūpybos asmenys iki 35-erių metų amžiaus, ar jų šeimos.
 • Jaunos šeimos- Jaunos šeimos, auginančios vieną ar daugiau vaikų (įvaikių)
 • Daugiavaikės šeimos – Daugiavaikės šeimos auginančios tris ar daugiau vaikų (įvaikių).
 • Neįgalūs asmenys – Neįgalūs asmenys arba šeimos, turinčios neįgalių asmenų – apmokama 20 procentų kompensuojamo būsto kredito (ar šio būsto kredito likučio).
 • Mirusių narių turinčios šeimos – Šeimos, kuriose vienas iš vaikų (įvaikių) tėvų yra miręs, – apmokama 10 procentų suteikto valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito (ar šio būsto kredito likučio) sumos.

Jeigu atitinkate paskolos gavėjo kriterijus, taip pat turite atitikti šias sąlygas:

 • Neturite nuosavo būsto – parama teikiama asmenims kurie dėl finansinių kliūčių negali įsigyti nuosavo būsto. Tai reiškia, jog negausite paskolos jeigu jau turite būstą (išskyrus atvejus, pateikiamas prašymas būsto renovacijai)
 • Turite vaikų – vienas pagrindinių programos tikslų yra padėti jaunoms šeimoms įsigyti pirmąjį būstą turinčioms vieną ar daugiau atžalų. Asmenims kurie vaikų neturi paskolą gauti taip pat įmanoma, tačiau jie turi atitikti kitus reikalavimus.
 • Gaunate nepakankamą kiekį pajamų – jūsų uždirbamos pajamos negali viršyti  VRP nustatytų dydžių .

Galimos valstybės remiamos paskolos sumos

Vadovaujantis šiuo įstatymu, valstybės kompensuojamų kreditų suma gali būti:

 • Asmeniui neturinčiam šeimos – 53 tūkst. Eurų arba kitos valiutos ekvivalentas.
 • Dviejų ar daugiau asmenų šeimai – 87 tūkst. Eurų arba kitos valiutos ekvivalentas.
 • Būsto rekonstrukcijai turintiems jį nuosavybes teise – 35 tūkst. Eurų arba kitos valiutos ekvivalentas. Šiuo atveju į šeimos padėtį atsižvelgiama nėra.

Parama yra suteikiama priklausomai nuo Jūsų situacijos ir finansuojama nuo 10% iki 20% būsto vertės. Verta žinoti, jog parama suteikiama ne tik jaunoms šeimoms, tačiau ir našlaičiams bei neįgaliems. Jeigu atitinkate įstatymų apibrėžtą paskolos gavėją.

Kur kreiptis dėl paskolos?

Norint gauti šio tipo paskolą reikės kreiptis į dvi institucijas – savivaldybę kurioje esate deklaravę savo gyvenamąją vietą bei pasirinktą finansinę instituciją (banką arba kredito uniją).

Ateidami į savivaldybę jūs pateikiate reikalingus dokumentas, atliekamas tyrimas ir gaunate atsakymą dėl galimybės gauti paramą. Jeigu savivaldybė leidžia jums imti paskolą, tuomet su pažyma keliaujate į finansinę instituciją iš kurios imsite paskolą.

Išduota pažyma per 15 dienų nuo nurodytos datos, privalo būti pateikta finansinei institucijai. Jei išanksto nesuderinsite paskolos gavimo salygų su savivaldybe bei kredito įmone, paramos būstui negausite.

Klaipėdiečiai kol kas – vieni aktyviausių

Remiantis statistiniais duomenimis galima daryti išvadą, jog Klaipėdos apskrities gyventojai, kol kas yra vieni aktyviausių. Rugsėjo mėnesio duomenimis, valstybės teikiamoms subsidijoms gauti iš Alytaus, Klaipėdos, Panevėžio ir Vilniaus buvo gauti buvo pateikta daugiau nei trečdalis visų paramos prašymų. Tai turėtų daryti rimtos įtakos šių miestų NT rinkoms ateinančiais metais.

Turint galvoje, jog Klaipėdos būsto rinka šiuo metu viena iš stabiliausių kainų atžvilgiu, dabar gali būti puikus metas įsigyti pirmuosius namus uostamiestyje su valstybės pagalba, tiems kuriems tai padaryti yra finansiškai sunkiausia.

Apibendrinant

Natūralu, jog ši paramos programa daugeliui Lietuvos šeimų gali ženkliai padėti būsto įsigijimo klausimu. Norintiems pasinaudoti šia galimybe reikia ne tik atitikti įstatymo numatytas sąlygas, tačiau ir aktyviai bendrauti su savo savivaldybe bei finansinėmis institucijomis.

Jeigu jus domina gyvenimas uostamiestyje, susisiekime. Padėsime visais buto pirkimo klausimais Klaipėdos mieste. Kartu galite peržvelgti agentūros butų katalogą.