01
02
03
04
Kambarių skaičius?
Butas
Kontaktiniai duomenys

Naujienos

Patikrinkite rinkos naujienas

Klaipėdos aukštosios mokyklos – kas siūloma studentams?

Klaipėdos aukštosios mokyklos - kas siūloma studentams?

Neretai būsimi studentai, svarstydami apie mokslo galimybes aukštosiose mokyklose, renkasi tęsti savo karjeros kelią studijuodami sostinėje ar Kauno mieste.

Mūsų nuomone, aukštojo mokslo atžvilgiu Klaipėda dažnai yra pamirštama ir visai be reikalo.

Šiame straipsnyje pateiksime Klaipėdos aukštųjų mokyklų sąrašą, institucijų, kurios gali pasiūlyti ne tik aukštos kokybės išsilavinimą populiariose studijų srityse, tačiau ir nemažai unikalių mokslo disciplinų, kurios gali sudominti kiekvieną norintį savo ateitį sieti su geriausiai sau tinkančia profesija ar būtent su Klaipėdos regionu.

Planuojantiems savo ateitį Klaipėdoje – mūsų butų katalogo pasiūlymai.

Universitetai

Klaipėdos universitetas

klaipedos-universitetas

Klaipėdos Universitetas. (diena.lt nuotr.)

Vienas prestižiškiausių universitetų Lietuvoje, savo duris atvėrė dar 1991 m. kaip valstybinė aukštoji mokykla Klaipėdoje. Tai vienintelis “klasikinio” stiliaus universitetas mūsų šalyje. Jame siūlomos trijų pagrindinių pakopų –  bakalauro, magistrantūros ir doktorantūros studijas.

Universitetas itin koncentruojasi ties moksliniais tyrimais, eksperimentine veikla, rengia ir plėtoja įvairių mokslo sričių pažinimą.

Nuo pat įkūrimo pradžios, aukštoji mokykla prioritetizuoja Vakarų Lietuvos veiklos kryptis susijusias pajūrio regionu, jo ūkiu, meninėmis bei kultūrinėmis aktualijomis. Pastaruoju metu universitetas fokusuojasi ties mokslinės veiklos galimybėmis platesniame Baltijos regiono kontekste.

Šiuo metu universitete veikia 8 fakultetai:

 • Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas
 • Humanitarinių ir ugdymo mokslų fakultetas
 • Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakultetas
 • Jūros tyrimų institutas
 • Menų akademija
 • Socialinių mokslų fakultetas
 • Sveikatos mokslų fakultetas
 • Tęstinių studijų institutas

Adresas: Herkaus Manto g. 84
Universiteto internetinė svetainė: www.ku.lt

LCC tarptautinis universitetas

lcc-tarptautinis-universitetas

LCC Tarptautinis Universitetas. (studentland.ua nuotr.)

LCC tarptautinis universitetas, tai 1991 m., Lietuvos, JAV ir Kanados fondų dėka įkurtas privatus amerikietiško stiliaus koledžas. Nuo 2000 m. šiai institucijai buvo suteiktas universiteto vardas.

Institucijoje yra plačiai taikoma laisvųjų menų (lot. Artes Liberales) mokymosi politika, su kuriais kaip teigia pats universitetas, turi susipažinti kiekvienas studentas. Šis mokymosi stilius padeda svarbą būti atsakingu ir geru piliečiu.

Universitetas siekia ugdyti 8 konpetencijas kiekvienam savo absolventui:

 • kritinis mąstymas;
 • konfliktų valdymas;
 • gebėjimas mąstyti globaliai;
 • efektyvios komunikacijos įgūdžiai;
 • krikščioniškoji pasaulėžiūra;
 • tarnystė lyderiaujant;
 • žinios daugelyje disciplinų;
 • bendruomeniškumas.

Pirmaisiais studijų metais, studentai čia susipažįsta su Vakarų civilizacija ir jos raida, akcentuojama krikščionybės įtaka pasaulio istorijai. Tuo pat metu studentams yra suteikiami profesiniai pamatai – kompiuterinio raštingumo, rašymo, verslumo žinios.

Tolesniais studijų metais, studentams yra suteikiama galimybė specializuotis savo pasirinktoje studijų programoje, kas padeda sukonkretinti savo žinias pasirinktoje disciplinoje ir vystyti kritinį mąstymą remiantis etikos, konfliktologijos, retorikos bei tarptautinės ekonomikos kryptimis.

Universitetas siūlo 6 Lietuvos švietimo ir mokslo ministerijos pripažintas bakalauro bei 2 magistrantūros studijų programas.

Pirmaisiais studijų metais bakalauro studentai mokosi bendruosius dalykus: filosofiją, literatūrą, tiksliuosius mokslus, akademinę anglų kalbą ir pasirinktos studijų programos dalykus. Aukštesnėje pakopoje, magistrantūros studijose, siūlome specializuotis profesinės anglų kalbos arba tarptautinės vadybos srityse.

Adresas: Kretingos g. 36

Universiteto internetinė svetainė: www.lcc.lt

Kolegijos

Klaipėdos valstybinė kolegija

klaipedos-valstybine-kolegija

Klaipėdos Valstybinė Kolegija. (ve.lt nuotr.)

Šios kolegijos užuominos, kaip teigia pati įstaiga, siekia dar pačią Lietuvos nepriklausomybės pradžią. Anksčiau gyvavusios Klaipėdos aukštesniosios žemės ūkio, technikos, medicinos bei pedagogikos mokyklos buvo reorganizuotos ir sujungtos į vieną bendrą instituciją.

Aukštąją mokyklą sudaro 3 fakultetai:

 • Sveikatos mokslų fakultetas
 • Socialinių mokslų ir technologijų fakultetas
 • Rietavo studijų centras.

Tai yra daugiausiai studentų pritraukianti kolegija Vakarų Lietuvoje. Organizuojamos net 28 studijų programos 4 pagrindinėse studijų srityse.

Adresas: Dariaus ir Girėno g. 8

Kolegijos internetinė svetainė: https://www.kvk.lt/

Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla

lietuvos-aukstoji-jureivystes-mokykla

Lietuvos Aukštoji Jūreivystės Mokykla. (ljkka.lt nuotr.)

Ši aukštoji mokykla – vienintelė instituciją rengianti tarptautinės kvalifikacijos standartus atitinkančius: elektromechaniku, mechanikus, laivavedžius ir laivų mechanikus. Taip pat kolegija rengia specialistus pasiruošusius dirbti ir jūrinės veiklos įmonėse: finansininkus, logistus, krovinių ekspeditorius, laivų agentus.

Be jokios abejonės, tai yra geriausias pasirinkimas tiems, kurie nori sieti savo ateitį su laivyba ir Lietuvos uosto industrija..

Adresas: I. Kanto g. 7

Kolegijos internetinė svetainė: http://www.lajm.lt

VšĮ Socialinių mokslų kolegija, Klaipėdos fakultetas

socialiniu-mokslu-kolegija-klaipeda

Socialinių Mokslų Kolegija – Klaipėdos fakultetas (ampalas.lt nuotr.)

Socialinių mokslų kolegija – didžiausia nevalstybinė aukštoji mokykla Lietuvoje kuri veikia nuo 1994m. Vilniuje, kaip Nijolės Skučienės kalbų ir verslo vadybos aukštesnioji mokykla.

2001m jai suteiktas aukštosios neuniversitetinės mokyklos statusas, su teise išduoti aukštojo mokslo diplomus.

Kartu tais metais įkurtas ir šios organizacijos Klaipėdos fakultetas.

Kolegija siūlo itin platų studijų programų katalogą informatikos, menų, vadybos, sveikatos, teisės ir kitose studijų krypčių grupėse.

Adresas: Nemuno g. 2

Fakulteto internetinis puslapis: https://www.smk.lt/lt/smk-padaliniai_

Klaipėdos verslo aukštoji mokykla

klaipedos-verslo-aukstoji-mokykla

Klaipėdos Verslo Aukštoji Mokykla. (Wikimedia nuotr.)

Aukštoji nevalstybinė mokslo įstaiga vykdanti mokslinę taikomąją veiklą pagal atitinkamus studijų programų procesus.

Įstaigoje veikia 4 katedros:

 • Ekonomikos
 • Vadybos
 • Bendrųjų dalykų
 • Teisės

Vykdomos studijų programos remiasi vadybos, ekonomikos, teisės bei filologijos kryptimis. Institucijoje yra rengiamos 8 koleginės studijų programos.

Jos organizuojamos atsižvelgus į darbo rinką ir jos paklausą Klaipėdos regione esančius poreikius bei absolventų galimybes po studijų sėkmingai įsidarbinti savo specialybės srityje.

Adresas: Tilžės g. 46a

Aukštoji mokykla internetinio puslapio neturi.

VšĮ Lietuvos verslo kolegija

lietuvos-verslo-kolegija

Lietuvos Verslo Kolegija. (ve.lt nuotr.)

Lietuvos verslo kolegija (sutrumpintai žinoma kaip LTVK) – tai nevalstybinė aukštoji mokykla įkurta dar 1994 metais, su tikslu rengti kvalifikuotus, į šiuolaikinę Lietuvos ir Europos rinką orientuotos specialistus.

Aukštoji mokykla fokusuojasi ties absolventų karjeros galimybėmis bei studentų tarptautine patirtimi, kurios jie gali įgauti mainų programų metu.

Kaip teigia mokyklos internetinis puslapis – čia studentai įgaus patirties padėsiančios pasiruošti mokytis ne tik studijų metu, tačiau ir visą gyvenimą, išmoks rengti aukštos kokybės mokslinius tyrimus, būti kūrybiški naudojant savo profesines žinias.

Mokykla turi net 12 studijų programų įskaitant buhalterinės apskaitos, informatikos, dizaino ir įvairių vadybos šakų. Jos suteikia bakalauro kvalifikacinį laipsnį.

Adresas: Turgaus g. 21

Mokyklos internetinis puslapis: https://www.ltvk.lt/lt/m/kontaktai/klaipeda-1/