01
02
03
04
Kambarių skaičius?
Butas
Kontaktiniai duomenys

Naujienos

Patikrinkite rinkos naujienas

NT Prognozės: Klaipėdos butų rinka dar labiau kils?

NT Prognozės: Klaipėdos butų rinka dar labiau kils?

Suaktyvėjusi butų rinka didmiesčiuose- akivaizdus reiškinys kiekvienam bent kažkiek besidominčiam buto rinkomis. Didelis aktyvumas bei NT projektų plėtotojų dėmesys pastebimas Vilniuje ir Kaune kur nuolatos kyla nauji daugiabučių kvartalai. Rinkos ekspertai vis dėl to atkreipia dėmesį ir į tai, jog šiuos miestus sparčiai vejasi ir Klaipėda.

Klaipėdos butų kainas galima patikrinti čia >>>

Uostamiestyje gyvenamųjų būstų paklausa pastaraisiais metais augo ženkliai, o artimiausiu metu augimai turėtų dar labiau išryškėti. Ar Klaipėda gali tikėtis tokio pats šuolio kaip Kaune, per pastaruosius metus? Koks būstas Klaipėdiečiams atrodytų patraukliausias? Galų gale, kas lemia tokios NT rinkos augimo prognozes šiame mieste?

Šiame straipsnyje mes išsamiau apžvelgsime šiuos klausimus.

Didėjančios investicijos bei naujų projektų kiekiai

Kaip teigiama NT paslaugų bendrovių statistika, per ateinančius 3 metus Klaipėdos mieste, yra numatyta 12 būsto projektų sukursiančių apie 450 naujų butų. Vien per kitus planuojama užbaigti 10, kiek seniau pradėtų vystyti būsto projektų kurie sukurs apie 300 naujų butų.

Naujų projektų vystymą Klaipėdoje skatina ir mažėjantis anksčiau neparduotų butų kiekis. 2014 metų duomenimis, laisvų būstų uostamiestyje buvo apie 740, na o šiais metais šis skaičius sumažėjo kone dvigubai. Tai – dar vienas rinkos atsigavimo ženklas NT įmonėms.

Žinoma, kokiu tempu augs miesto NT rinka priklauso ir nuo investicijų į miestą kiekio. Tiek vietinio, tiek užsienio kapitalo finansavimas pajūrio regionui suteiktų dar daugiau pamato atsigauti. Investicijos atgaivintų ne tik būsto rinką, tačiau būtų miestui svarbus ir kuriamų darbo vietų bei apskritai ekonominiu atžvilgiu.

Puikus būdas plėstis, ekspertų teigimu, būtų tankesnis centro rajono apgyvendinimas, tai esą atgaivintų miestą, skatintų jo infrastruktūrą plėstis.

Situacija – panaši kaip Kaune?

Minėtinas faktas, jog ekonominio augimo ambicijos Klaipėdos mieste yra išties nemažos. Šio miesto plėtros strategijoje iki 2030 metų, yra numatyta sukurti daugiau nei 25 tūkstančius naujų darbo vietų ir pritraukti per 1,5 milijardo eurų investicijų. Taip pat nusiteikta – sugrąžinti miestą iki 40 tūkstančių gyventojų skaičiaus. Tokie stambūs užmojai yra neabejotinai palankūs NT rinkos augimui ir plėtimuisi mieste.

Pastaraisiais metais pastebimas plėtotojų dėmesys Klaipėdai – neatsitiktinis. Vis didesnis skaičius jaunųjų klaipėdiečių nori sieti savo ateitį su gimtuoju miestu, užuot išvažiavę į Kauną ar Vilnių. Klaipėdos miestas didesnio dėmesio sulaukia ir iš gretimų, pajūrio regiono miestelio gyventojų.

Mažesnių miestų gyventojai renkasi miestą kaip patrauklų gyventi dėl sparčiai besivystančios paslaugų infrastruktūros, būstų už prieinamą kainą pasiūlos ir žinoma, lokacijos.

Todėl teiginys, jog Klaipėdos miesto NT rinkos laukia toks pats šoktelėjimas kaip Kaune yra iš esmės teisingas, kadangi ekspertai pastebi daug panašumų.

Klaipėdiečiai – itin atsargūs

Anot daugelio NT ekspertų, uostamiesčio gyventojai, palyginus su kitais didmiesčiais yra kur kas reiklesni naujus būstus statančioms įmonėms, mažiau jais pasitiki.

Kaip spėjama, tai vis dar tam tikra prasme jaučiamos praeitos ekonominės krizės pasėkmes. Padidėjęs statybų bumas šiomis dienomis, verčia ieškančius sau naujų namų žiūrėti į projektus atsargiai. Kaip žinia, kriziniu laikotarpiu nemažai žmonių buvo apgauti neaiškios reputacijos įmonių, kurios nesilaikė sutartyse numatytų pažadų.

Žinoma atsargumas renkantis būstą – visada geras ženklas. Jei yra galimybė, reikia skirti laiko ir apžvelgti jau prieš tai įgyvendintus įmonės projektus, atsiklausti gyventojų nuomonės.

Dėl uostamiesčio klimato – skirtingi reikalavimai butų įrengimui

Tiek NT projektų vystytojai, tiek patys pirkėjai itin akcentuoja kokybiško apšiltinimo bei vėdinimo sistemų įrengimų naujuose butuose dėl specifinio klimato esančio pajūrio regione pasižyminčio aukšta drėgme, vėjuotumu bei žvarba.

Verta nepamiršti ir to, jog griežtėjantys reikalavimai naujiems butams taip pat skatina daugiau dėmesio skirti energiniam naudingui šaltuoju metų sezonu. Kaip teigia NT ekspertai, gyventojams vis labiau rūpi būsto apšiltinimas ir jo specifikacijos (naudotos medžiagos, kokybė, patikimumas).

Apibendrinant

Galima teigti, jog Klaipėdos miesto situacija po truputėlį gėrėja. NT projektų vystytojai skiria vis didesnį dėmesį uostamiesčiui ir rengia būstus atitinkančius griežtus, modernius reikalavimus.

Ar Klaipėdos miestas atgims taip pat kaip kiti didmiesčiai Vilnius ir Kaunas? Tai gali parodyti tik laikas, tačiau jau dabar matoma, jog uostamiestis turi potencialo tapti pavyzdžiu kitiems miestams ateityje.