01
02
03
04
Kambarių skaičius?
Butas
Kontaktiniai duomenys

Naujienos

Patikrinkite rinkos naujienas

Klaipėdos miesto muziejai – 5 įdomiausių vietų apžvalga

Klaipėdos miesto muziejai - 5 įdomiausių vietų apžvalga

Klaipėdos miestas turi nemažai kultūrinio paveldo kuris turėtų būti įdomus ne tik vietiniams, tačiau ir visos Lietuvos gyventojams. Juk čia gausu vokiškos kultūros, prūsų tautos palikimo, gyvavo ir tam tikru valstybingumo židiniu tapo užgimęs Mažosios Lietuvos kraštas.

Apart galimybės susipažinti su mūsų istorinėmis asmenybėmis bei jų pasiekimais, čia galima susipažinti ir su Klaipėdos kraštą suniokojusiu Antruoju pasauliniu karu, mūsų šalies tremtiniais bei partizanais. Galiausiai galima susipažinti ir su tiesiog įdomiais miesto žmonėmis.

Šis muziejų margumynas bus pristatytas šiame straipsnyje. Atrinkome keletą mūsų manymu įdomiausių miesto muziejų kurie sudomins ne tik vietinį, tačiau ir šio miesto naujakurį.

Planuojantiems gyvenimą uostamiestyje – Mūsų butų katalogas Klaipėdoje.

Viktoro Varno kelionių muziejus

viktoras-varnas

Viktoras Varnas (tv3.lt nuotr.)

Keliautojas Viktoras Varnas savo žygius pradėjo dar 1956 metais, kuomet į ekspedicijas keliaudavo su moksleiviais. Kaip teigė pats, iki 1990 metų keliauninkas įvykdė net 35 žygius, kuriuose iš viso dalyvavo 217 žmonių.

Šis žmogus dviračiu nuvažiavo kone 100 tūkstančių kilometrų ir mindamas pedalus aplankė beveik visą buvusią Tarybų Sąjungą. Jau pirmųjų kelionių metu, jam kilo idėja rinkti įdomiausius eksponatus iš savo žygių. Tolimiausias iš jų – iki Komandoro salų, netoli Vladivostoko miesto.

Nuolatinis sportas ir ruošimasis visus metus, Viktorą paruošdavo net ir sunkiausiems kelionių dviračiais išbandymams. Sausainių ir limonadų dieta, kartais net 80 kilogramų kuprinės jam ir jo bendražygiams buvo ne motais. Svarbiausia buvo pamatyti įvairių vietų, nusipirkti įdomių daiktų.

Jeigu ne dosniųjų žmonių iš Klaipėdos Maksimo Gorkio pagrindinės  mokyklos, vargu ar apskritai šio žmogaus istorija ir apskritai per kelis dešimtmečius surinkta kolekcija būtų pasiekusi publikos akis.

Vien ženkliukų šio muziejaus kolekcijoje yra apie 15 tūkstančių. Taip pat iš kelionių susikaupė 6 tūkst. fotojuostų, tiek pat filmuotos medžiagos, 5 tūkst. skaidrių.

Kainos: nemokamai
Adresas: S. Daukanto g. 5, Klaipėda
Tel. +370 671 09896, +370 645 26471

Mažosios Lietuvos istorijos muziejus

mazosios-lietuvos-istorijos-muziejus

Mažosios Lietuvos Istorijos Muziejus (limis.lt)

Vienas iš įstabiausių ir seniausių Klaipėdos senamiesčio namų yra Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus namai.

Čia jūs galėsite susipažinti su unikalia istorine šio krašto istorija, susiformuoti Rytų Prūsijos ir Klaipėdos krašto raidos vaizda bei panarplioti tų laikų kartografų sudarytus žemėlapius.

Džiugi žiniai ir tiems kurie itin domisi šio krašto amatais – turėsite galimybę pamatyti kokius drabužius nešiodavo tų laikų žmonės ir kokia veikla užsiimdavo.

Didžioji Vandens g. 2, 91246 Klaipėda
Tel.: (8 46) 41 05 24 (kasa)
(8 46) 41 05 27 (informacija)
El. paštas: info@mlimuziejus.lt

Lankymo kainos:
Bilietas – 1,45 Eur

Bilietas su 50 proc. nuolaida – 0,72 Eur (pensininkams, studentams, moksleiviams)

Nemokamai: ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai, Klaipėdos m. sav. bendrojo ugdymo mokyklų moksleiviai, vaikų namų auklėtiniai, neįgalieji ir jų padėjėjai (1 lydintis asmuo)

www.mlimuziejus.lt

Muziejus 39/45

muziejus-39-45

Muziejus 39/45 (mlimuziejus.lt nuotr.)

Vos prieš pusmetį, 2018 m. sausio 17 d. buvo atidarytas Mažosios Lietuvos istorijos muziejui priklausantis eksponatas 39/45. Jame pamatysite tai ką ir sufleruoja šio muziejaus pavadinimas – kruvinąjį Antrąjį pasaulinį karą.

Įsikūręs visai šalia Klaipėdos miesto pilies, buvusiame vokiečių sprogmenų sandėlyje, šis Klaipėdos miesto savivaldybei priklausantis muziejus, kviečia susipažinti su žiauriausio karinio konflikto žmonijos istorijoje pėdsakais paliktais šio miesto istorijoje.

Apie muziejaus eksponatus

“Klaipėda karo išvakarėse”

Nacistinės Vokietijos pateiktu ultimatumu 1939 m. Kovo 22d., Klaipėdos kraštas buvo perduotas į vokiečių rankas. Šioje salėje lankytojai gali savo akimis pamatyti apie šį istorinį etapą liudijančius to meto dokumentus, pamatyti nuotraukų ir filmuotos medžiagos.

Visi to meto pasikeitimai Europoje yra vaizduojami originaliame animuotame žemėlapyje. Lankytojai taip pat turi galimybę susipažinti su tuo meto karo belaisvių likimais iš įvairių, Nacistinės Vokietijos okupuotų šalių, apžvelgti karinės technikos bei fortifikacinių sistemų technologijomis.

„Klaipėdos šturmas“

Kitoje salėje, lankytojai turi galimybę susipažinti su itin tragišku laikotarpiu Klaipėdos kraštui 1944 m. Spalio – 1945 m.

Sausio mėnesių laikotarpiu. Istorikų vadinamas Klaipėdos miesto šturmu, tai periodas kuomet vyko net 115 dienų trukusi apsuptis nusinešusi begales gyvybių ir sunaikinusi didžiąją dalį miesto.

Šioje muziejaus sekcijoje, taip pat leidžiama plačiau susipažinti su būtent to meto naudotais ginklais.

„Klaipėda po karo“

Šioje salėje eksponuojama instaliacija-fotopasakojimas apie miesto patirtą žalą Antrojo Pasaulinio Karo metu. Čia matoma nepagražinta Klaipėda pirmosiomis pokario dienomis ir vėliau mieste įvykę pokyčiai.

Viename iš salės kompiuterinių terminalų, taip pat galima pamatyti ir interaktyviai palyginti 1942m. Ir pokario Klaipėdos netektis remiantis tų laikų kino kronikų medžiaga.

„Atmintis“

Paskutinėje šios įspūdingos ekspozicijos salėje lankytojai gali pamatyti išskirtinį, net 6 metrų ilgio vežimą su to meto civiliniais bei vokiečių kariams priklaususiais daiktais. Eksponatas uždengtas stiklo gaubtu bei nuklotas smėlio sluoksniu, todėl norint pamatyti šiuos daiktus, teks nuvalyti jo smiltis.

Dar vienas eksponatas, suvirpnantis nė vieno širdį, maža lėlė, lydėjusi mergaitę į tremtį Sibire, o vėliau 1953m. Grįžusi į Lietuvą kartu su jos savininke. Greta šio eksponato galima susipažinti su žiauriąja karo ir tremtinių laikotarpio statistika Lietuvoje.

Adresas:Priešpilio g. 2, 91240 Klaipėda

Mob. 8 601 17 617 (informacija, ekskursijų rezervacija)

Tel.: (8 46) 45 30 98 (kasa), (8 46) 31 33 23

Muziejaus darbo laikas:

II–VI: 10.00–18.00 val. (bilietai parduodami iki 17.30 val.)

Nedirba valstybinių švenčių dienomis.

Rezistencijos ir tremties ekspozicija

rezistencijos-ir-tremties-ekspozicija

Rezistencijos Ir Tremties Ekspozicijos muziejus (alkas.lt nuotr.)

Šis eksponatas įdomus ne tik dėl savo lokacijos kuriose jis įsikūręs (buvusiose Klaipėdos KGB skyriaus padalinio rūsyje), tačiau ir savo unikaliu istorinio turiniu prieinamu lankytojams.

Jiems atėjus, pristatomos 3 kameros kuriose pateikiama informacija apie tremtinių gyvenimą ir partizaninės rezistencijos judėjimą Vakarų Lietuvoje.

2014m. Įkurtas muziejus leidžia susipažinti su šiame pastate kalėjusių 8268 žmonių likimais. Kitose salėse lankytojai taip pat yra kviečiami susipažinti su sovietų represinėmis struktūromis kovojusiomis su partizanais, ginkluota lietuvių rezistencija bei galiausiai išvysti net 2 kameras kuriose buvo kalinami prieš rėžimą kovoję žmonės.

Kamerose taip pat eksponuojami dokumentai, asmeniniai daiktai, fotografijos bei kompiuterinis terminalas su vaizdo įrašais iš to metu įvykius įšgyvenusių žmonių.

Norint apžiūrėti ekspoziciją būtina užsiregistruoti iš anksto telefonu.

Kainos: Ekspozicijos lankymas nemokamas.

Adresas: S. Nėries g. 4, Klaipėda

Tel. +370 46 41 05 27.

www.mlimuziejus.lt

Pilies muziejus

pilies-muziejus

Pilies Muziejus (klaipedainfo.lt nuotr.)

Daugelį dešimtmečių istorikų idėją pavyko įgyvendinti 2002m., kuomet minint miesto 750-ies metų jubiliejų, buvo atidarytas šis istorinis muziejus, tvyrantis seniausioje miesto vietoje – Klaipėdos piliavietėje.

Muziejus supažindina lankytojus su Klaipėdos pilies ir miesto raida XIII–XVII a.

Ekspozicija prasideda stendais su eksponatais, išdėstytais pagal kiekvieną miesto raidos laikotarpį. Lankytojai gali pamatyti kuršių genties ginklų, savitos to laiko kultūros elementų iki kol miestas nebuvo tapęs kryžiuočių ordino dalimi.

Kiti muziejaus stendai, yra skirti Klaipėdos įkūrimui, pateikiama pilies ir miesto įsteigimo raštų kopijos, čia taip pat eksponuojami XIV–XV a. Klaipėdos pilyje rasti įvairūs buities daiktai.

Didžiausioje salėje eksponuojami darbo įrankiai, autentiški XVI–XVIII a. buities reikmenys ir kiti eksponatai. Muziejaus kompiuterių terminalas su interaktyviais ekranais leidžia rasti papildomos informacijos apie Klaipėdą ir Mėmelį, šių vardų kilmę, herbo atsiradimą ir jo prasmės aiškinimą.

Adresas: Priešpilio g. 2, 91240 Klaipėda

Mob. 8 601 17 617 (informacija, ekskursijų ir edukacijų rezervacija)

Tel.: (8 46) 45 30 98 (kasa), (8 46) 31 33 23

Muziejaus darbo laikas:

II–VI: 10.00–18.00 val. (bilietai parduodami iki 17.30 val.)

Nedirba valstybinių švenčių dienomis.

Lankymo kainos:

Bilietas – 1,74 Eur

Bilietas su 50 proc. nuolaida – 0,87 Eur

Nemokamai: ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai, Klaipėdos m. sav. bendrojo ugdymo mokyklų moksleiviai, vaikų namų auklėtiniai, neįgalieji ir jų padėjėjai (1 lydintis asmuo).