01
02
03
04
Kambarių skaičius?
Butas
Kontaktiniai duomenys

Naujienos

Patikrinkite rinkos naujienas

Kiek kainuoja prabangus būstas Klaipėdoje? Naujausios NT tendencijos

Kiek kainuoja prabangus būstas Klaipėdoje? Naujausios NT tendencijos

Lietuvos pajūrio regionas NT rinkoje žinomas kaip išsiskiriantis savo unikalia gamta. Norintys įsigyti tikrai komfortišką būstą kuris būtų ne tik prabangus, tačiau ir būtų šios gamtos apsuptyje, dažniausiai klientai yra pasiruošę mokėti ženkliai didesnę kainą nei perkantieji kitose miesto dalyse.

Perkančiuosiuos prabangų NT pirkėjus pajūrio regione būtų galima suskirstyti į dvi pagrindines kategorijas: sezoninius gyventojus ir nuolatinius gyventojus.

Sezoniniai gyventojai kaip ir sufleruoja pavadinimas yra suinteresuoti gyventi tik šiltaisiais metų laikotarpiais. Neretai tokie namų savininkai savo turtą dar ir nuomoja. Tarp tų kurie ieško tik sezoninio būsto Klaipėdoje dažniausiai yra kitų didmiesčių gyventojai. Vilniečiai neretai renkasi būstus Neringoje, kauniečiai – Palangą ir Šventąją.

Kur kas retesnė grupė – nuolatiniai gyventojai Uostamiesčio regione. Perkantieji butus nuolatiniam gyvenimui čia, neretai yra pasiruošę mokėti daugiau, dėl galimybės mėgautis išskirtine gamta bei gyventi pilnai įrengtuose būstuose.

Šiame straipsnyje aptarsime keletą naujausių NT tendencijų Klaipėdoje.

Jeigu ieškote būsto Klaipėdoje – spauskite čia>>

Prabangių būstų požymiai ir kainos

Vieni brangiausių butų-apartamentų variantų Klaipėdoje yra įrengti pačiame miesto centre. Šie vadinamieji “penthauzai” dažniausiai yra įrengti paskutiniuose aukštuose, todėl per jų langus atsiveria puikus vaizdas į jūrą. Dar vienas prabangių būstų variantas – Klaipėdos senamiesčio apartamentų kompleksai.

Būstų kainos centrinėje miesto dalyje paskutiniuose aukštuose, vyrauja apytiksliai nuo 2200 iki 2500 eurų už kv.m. Tokias aukštas kainas dažniausiai lemia ne pačio projekto brangumas, tačiau individualių būstų kompleksiškumas.

Pavyzdžiui daugumoje paskutinio aukšto butų būna ženkliai didesnės kvadratūros ir žinoma, gali šie apartamentai pasiūlyti vaizdą į pajūrio gamtą. Palyginimui, žemesnių aukštų būstų kaina kur kas mažesnė nuo 1400 iki 1500 eurų už kv.m.

Populiarūs ne tik butai, bet ir individualūs namai

Kalbant apie individualių namų rinką, brangiausi namai vyrauja vadinamąjame “Žaliojo slėnio” kvartale, važiuojant iš Klaipėdos į Palangą. Šis prabangių namų kompleksas – vienas iš keleto planuojamų įkurti už Palangos plento esančioje zonoje.

Šiame komplekse parduodami būstai yra pakankamai dideli nuo 250 iki 300 kv.m., kartu su jais parduodami ir didelio ploto sklypai – nuo 12 arų. Dėl šios priežasties individualių namų kaina šiame regione neretai perkopia net ir 300 tūkst. Eur kainą.

Būtent dėl pakankamai didelės kvadratūros ir didelio sklypų ploto šio komplekso būstai išlieka populiarūs tarp pirkėjų nepaisant didelės namų kainos. Norinčiuosius įsigyti būstus itin traukia galimybė pabėgti nuo didmiesčių šurmulio, privatumas ir daug vietos.

Perkantieji kelia reikalavimus, neretai ir persigalvoja

Dar viena tendencija pastebima pajūrio rajone – būsto įrengimas. Skirtingai nei kitų Lietuvos didmiesčių butų pirkėjai, perkantys prabangius apartamentus šiame regione žmonės reikalauja pilnai įrengto būsto. Interjero stilius čia nėra toks svarbus – perkantysis jį tik pasirinks – o gyventi jis tikėsis jau paruoštame bute ar name.

Žinoma, tikėtis pilnai įrengtų bei prabangių apartamentų šiame regione už sąlyginai nedidelę kainą – naivu. Dauguma buto pirkėjų ieško varianto už 60-80 tūkst. Eur kainą, jei kalbama apie vidutinio dydžio (apie 75 kv.m) butą.

Nors tikslią naujų butų kainą apibrėžti neatsižvelgus į objektą, sklypą ir kitus niuansus yra sunku, tokio pat dydžio butas neretai gali siekti apie 300-320 tūkst. Eur kainą. Dažnai išgirdę kainas pirkėjai paprasčiausiai persigalvoja ir ieško optimalesnių variantų.

Dažniausiai pardavimai – be skelbimų

Būtina atkreipti dėmesį, jog beveik visada prabangiausi butų variantai į skelbimus tiesiog nėra dedami. Norintys įsigyti ar parduoti tokį būsto variantą asmenys beveik visada renkasi NT brokerio paslaugas kurie kontaktų ir duomenų bazių pagalba, padeda vykdyti sandorius.

Tokiu būdu išvengiama nereikalingų aptarinėjimų, spekuliacijų ir kitokio viešo dėmesio tiek pirkėjams, tiek pardavėjams. Kas be to, brokeriui taip pat paskiriama atsakomybė “atsijoti” ne rimtus būstų ieškančius asmenis NT pasaulyje vadinamuosius turistus, kurie nuolatos domisi, tačiau nieko neperka.

Apibendrinant

Straipsnyje aptarėme keletą naujausių NT tendencijų Klaipėdoje prabangiems butams bei namams. Nors šių variantų kiekis nedidelis, jų rinka lieka stabili bei paklausi, o NT brokeriai padeda finalizuoti daugumą tokių sandorių.

Jei ieškote brokerio paslaugų Klaipėdos regione – spauskite čia>>

Mūsų butų katalogas>>